« Powrót na stronę "Zima"

Autoryzowany serwis
rowery narty snowboard  skitoury

Witold Gątarski
ul. Halczyna 12
30-086 KRAKÓW


Bootfitting

Z radością i dumą pragnę poinformować, że po blisko dwudziestu latach własnoręcznego praktykowania na własnych, swoich Bliskich i Waszych, czyli Klientów butach, udało mi się jeszcze bardziej doposażyć warsztat w unikalne techniczne urządzenia i tym samym stworzyć w moim serwisie oddzielną komórkę bootfittingu czyli inwidualizacji produkowanych wielkoseryjnie butów.

Nie była i nigdy nie będzie dostępna usługa tworzenia od ręki wkładek stabilizujących czy też pozycjonujących stopy w bucie. Tym zagadnieniem zajmują się profesjonaliści we wskazanym i sprawdzanym osobiście na bieżąco zakładzie ortopedycznym również z wieloletnią praktyką.

Nigdy do tej pory, i tak będzie nadal, nie będziecie u mnie obiektem widowiska dla innych klientów oraz szukających sensacji gapiów. Należy to rozumieć w ten sposób, że świadomie rezygnuję z "show" z Wami w roli głównej dla taniej reklamy moich usług. Tym samym gwarantuję intymną atmosferę w trakcie usługi w warunkach zbliżonych do gabinetu lekarskiego. Usługi moje są objęte całkowitą dyskrecją z mojej strony, czego wymagam również od Klientów. Technologie i niektóre urządzenia używane przeze mnie są po części autorskie i są wyłącznie moją własnością, tym samym nie ma mowy o udziale osób trzecich, nagrywaniu, fotografowaniu, czyli dalszym udostępnianiu. Tylko Ty ze swoimi problemami i ja ze swoją wiedzą, doświadczeniem i parkiem urządzeń. Żadnych osób trzecich ponieważ praca moja wymaga najwyższego skupienia i też nie mam ochoty być obiektem przedstawienia dla kogoś.

Mój serwis w środowisku skitourowym jest znany od lat i ta dziedzina narciarstwa niejako wymusiła na mnie znalezienie i wdrożenie technologii bakterio- i grzybobójczych, zmory użytkowników butów skitourowych, w których zachodzą zjawiska niepożądane dla zdrowia i higieny. Odbywa się to w najwyższym, autorskim standardzie usług połączonych u mnie w warsztacie w tak zwany Fourblock. Technologia jest obecnie najbardziej zaawansowaną formą walki z bakteriami i grzybami. Najlepszy efekt uzyskuje się po wstępnym praniu botków oraz umyciu skorup, co niestety musicie Państwo wykonać sami we własnym zakresie (tej usługi nie proponuję). W przypadku skorzystania z usług Fourblock oraz własnoręcznego umycia skorup chemiczną dezynfekcję ja wykonam gratis, co zaskutkuje tym, że przy obecnym stanie wiedzy i możliwości technicznych lepiej się nie da.

Możesz liczyć na to że:

 1. pomieszczenie w którym wykonuję usługi na Twoich butach/stopach jest systematycznie dezynfekowane przy pomocy promieniowania UV oraz ozonowane. Takiej drugiej propozycji na rynku obecnie nie stwierdziłem
 2. elementy niezbędne do formowania na gorąco botków (wielokrotnego użytku, nakładki na palce, skarpety) są każdorazowo prane oraz trzystopniowo odkażane poprzez użycie płynnych środków dezynfekujących, ozonu oraz promieni UV, (opcjonalnie za dodatkową opłatą możesz otrzymać skarpety jednorazowe)
 3. technologia formowania jest zgodna z fabrycznymi wskazaniami producenta Twoich butów i idealnie nadzorowana przeze mnie oraz elektronikę . (konkurencja niekiedy wykonuje jednym urządzeniem dedykowanym do konkretnego modelu buta wszystkie, które się zdarzą).
 4. ponieważ nie handluję żadnymi butami, nie zachodzi najmniejsza obawa i ryzyko, że moje sugestie dotyczące rokowań w użytkowaniu butów, z którymi przyszedłeś i nie zostały pozytywnie przeze mnie zweryfikowane, spowodowane są chęcią wciśnięcia swojego towaru.
 5. jestem do Twojej wyłącznej dyspozycji w czasie opłaconym przez Ciebie (dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte w trakcie szkoleń i wykonywanie usług własnymi rękami). Jeżeli zażyczysz sobie użycia własnych technologii i przemyśleń, jeśli uznam je za rozsądne to mimo wszystko znosi to moją odpowiedzialność za efekt końcowy (dotyczy np. doboru wielkości buta, ilości zastosowanych nakładek, grubości skarpet, stopnia dopięcia klamer, zachowania w ciepłym bucie)
 6. usługi, na które potrzebny jest czas nie będą wykonane od ręki - a mianowicie:
  • termoformowanie skorup w dwóch płaszczyznach
  • frezowanie skorup
  • przesunięcie klamer
  • dezynfekcja UV, ozonem i jonami srebra
  • dopełnienie objętości
  • wypełnienia pustych przestrzeni zostających przy wrodzonych i nabytych deformacjach i np. po amputacjach
  Dezynfekcja środkiem chemicznym czołowego producenta dedykowana dla wypożyczalni butów narciarskich jest dostępna na od ręki na zakończenie działań. Wymaga jedynie suszenia w domu.

Niekiedy w sprawach gdzie musimy iść na skróty (dotyczy odbarczeń skorupy w presji czasu tuż przed wyjazdami, zwłaszcza skorup niejednorodnych, kilkukolorowych lub bardzo dużych odkształceń) robię to wyłącznie na odpowiedzialność zlecającego - możliwość utraty gwarancji, utraty szczelności czy wręcz pęknięcia podczas naciągania lub eksploatacji, co dodatkowo w systemie wiązań pinowych może zaskutkować zdeformowaniem geometrii buta.

Wszystko co powyżej proponuję wynika z mojego odbytego cyklu szkoleń, wieloletniego doświadczenia zdobytego w swoim serwisie podczas wykonywania usługi własnoręcznie, konsultacji ze specjalistami i niespotykanego gdzie indziej ogromnego "poligonu doświadczalnego" złożonego ze ściśle zweryfikowanych opinii rzeszy moich wieloletnich Klientów. (alpejczyków, freeriderów, telemarkowców, skitourowców startujących w morderczych dystansach, łącznie z najbardziej ekstremalną Panią, samotną zdobywczynią bieguna)(do weryfikacji w necie w innych miejscach na mojej stronie)

Proponowane usługi wymagają wcześniejszego umówienia, czasem zadatkowania i z powodu spiętrzeń w górnym sezonie mogą być okresowo niedostępne. (pierwszy opad śniegu, święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok oraz ferie małopolskie są najczęściej powodem takich obstrukcji) Są wykonywane "moimi rękami" i bardzo czasochłonne.

Obecne usługi boofittingu ujęte w cenniku i starym opisie usług są dostępne cały czas natomiast z nowinkami ruszam od października. Dostawcy deklarują, że wszystko powinno być gotowe na 15.10.2018 r.

Zapraszam serdecznie.